Kasacja samochodów - wybór stacji demontażu

Która stacja demontażu skasuje moje auto?

Kasacja samochodów – wybór stacji demontażu

Gdy podejmiemy decyzję o złomowaniu auta bo inne rozwiązania są dla nas niekorzystne lub generują dodatkowe koszty to rozważmy jakie działania podejmiemy żeby cała procedura była skuteczna i bezproblemowa. A co równie ważne: nie ucierpiało na tym środowisko i nasz budżet. Złomowanie samochodu oznacza przetransportowanie go do stacji demontażu i pozostawienie w profesjonalnych rękach. Transport lawetą jest usługą dla klienta stacji, która jest ściśle związana ze złomowaniem samochodu w wybranej stacji demontażu. Za samochód do kasacji właściciel otrzymuje ustaloną cenę. Stacja demontażu zajmuje się kasacją aut i wystawianiem zaświadczeń do wyrejestrowania. Upewnijmy się że stacja działa legalnie, to znaczy że posiada odpowiednie zezwolenie. Decyzja taka jest wydawana przez Marszałka Województwa i potwierdza że stacja jest uprawniona do swojej działalności.

Zaświadczenie o przyjęciu pojazdu

Podczas wystawiania zaświadczenia o przyjęciu pojazdu, należy przedstawić dokumenty auta: dowód rejestracyjny i kartę pojazdu [ o ile była wydana ] oraz tablice rejestracyjne. Podlegają one unieważnieniu. A właściciel samochodu lub osoba przez niego upoważniona powinna potwierdzić swoją tożsamość by móc dokonać stosownych czynności. Po wydawaniu zaświadczenia unieważniony dowód rejestracyjny i karta pojazdu [ o ile była wydana ] oraz tablice rejestracyjne są zwracane. Każda stacja demontażu pojazdów działa w inny sposób, dlatego też należy zapoznać się ze szczegółami oferty przed wyborem konkretnego punktu. Podstawową kwestią dla właściciela samochodu jest jego wycena, wygodną formą jest przeprowadzenie tego procesu podczas rozmowy telefonicznej. Można także osobiście, dowiedzieć się bezpośrednio, jak wyceniane są pojazdy w wybranej stacji.

Transport samochodu do stacji złomowania

Ponadto jeśli sami nie dostarczymy auta do stacji bo własny transport jest za drogi lub niemożliwy z innych przyczyn, to zapytajmy czy stacja przywiezie samochód we własnym zakresie. Ważną kwestią jest forma płatności jaką oferuje stacja demontażu. Dla właściciela najlepiej jest otrzymać gotówkę „od ręki” przy odbiorze auta, lecz zdarza się, że niektóre stacje demontażu preferują płatność odroczoną. I wówczas właściciel samochodu musi wybrać jaka forma płatności jest dla niego najwygodniejsza.

Chcesz zezłomować pojazd? Zrób to z nami!