Złomowanie samochodu bez przeglądu

Złomowanie samochodu bez przeglądu

Złomowanie samochodu bez przeglądu

Czy nie będzie problemu przy złomowaniu, jeśli auto nie ma przeglądu ? Takie pytanie często się pojawia. Przeprowadzone, aktualne badanie techniczne jest potwierdzone w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Ale, czy należy robić przegląd samochodowi przeznaczonemu do złomowania ? Przegląd, takiemu autu już się nie przyda, a właściciel może pieniądze zaoszczędzone na przeglądzie przeznaczyć na inne cele.

Złomowanie samochodu – Co zrobić z samochodem bez przeglądu?

Samochód przeznaczony do złomowania nie musi mieć ważnego przeglądu gdyż złomowanie kończy jego eksploatację. Właściciel nie musi robić przeglądu samochodowi, który nie jest używany i postanowiono już o jego kasacji. Stacja demontażu nie ma obowiązku sprawdzać aktualnego przeglądu i nie sprawdza tego. Transport auta lawetą, do kasacji sprawia że samochód samodzielnie nie wyjeżdża na drogę. Ale jeśli sami przyjeżdżamy do stacji demontażu, to znaczy przejeżdżamy przez drogi naszym autem, to musimy mieć aktualny przegląd techniczny. Mimo że do złomowania, przegląd techniczny nie jest potrzebny to wiele samochodów przeznaczonych do zezłomowania wciąż jest sprawnych z ważnym przeglądem i może bez przeszkód dojechać do stacji demontażu.

Złomowanie bez przeglądu – brak ważnego OC

Mimo że złomowanie samochodu bez przeglądu jest możliwe, to nieco inaczej wygląda kwestia aut bez ważnego OC. Wielu właścicieli, uważa że auto przeznaczone do złomowania nie musi mieć ważnego ubezpieczenia OC. Stacja demontażu tego nie weryfikuje, więc przy złomowaniu z reguły nie pada pytanie o ubezpieczenie auta. Lecz każdy właściciel powinien liczyć się z faktem, że jego ubezpieczyciel zauważy że zaistniały luki w ubezpieczeniu i trzeba będzie je pokryć. Wówczas może się zdarzyć, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zażąda zapłaty zaległości. Więc najlepszym rozwiązaniem jest złomowanie samochodów, gdy mają jeszcze ważne OC, nawet jeśli pozostał jeden dzień ważności polisy. W takiej sytuacji zyskujemy pewność, że wszystkie czynności podjęliśmy we właściwym czasie a nasze działania są prawidłowe. Jeżeli w trakcie złomowania powstaną jakieś pytania lub problemy, to pamiętajmy, że doświadczeni pracownicy stacji demontażu zawsze udzielą nam wszelkich informacji, mogą także zaproponować rozwiązania korzystne dla właściciela auta.

Złomowanie auta bez przeglądu – podsumowanie

Renomet Recykling działa od 2003roku, od 2006 prowadzi stację demontażu. Wszystkie aspekty naszej działalności są zgodne z przepisami polskimi i unijnymi. Działamy na podstawie ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Chcesz zezłomować pojazd? Zrób to z nami!