Ile można dostać za złomowanie samochodu w 2021?

Ile dostanę za kasację auta. Złomowanie pojazdu i kwota za samochód.

Ile za kasację auta w 2021

Każdy samochód jest inny, auto autu nierówne. Co należy wiedzieć o wycenie samochodu na szrocie żeby czuć się komfortowo przy złomowaniu auta? Na szrot idziemy nie tylko po części, właśnie tam złomujemy nasze samochody żeby zakończyć eksploatację zbędnego i często uciążliwego auta. Ile można dostać za złomowanie samochodu w 2021 i co jest istotne w trakcie wyceny ?

Ile dostanę za stary samochód oddany do złomowania?

Jeżeli oddajemy do kasacji samochód wiekowy najbardziej istotna jest cena złomu bo jest ona bazą do ustalenia ceny za auto. Samochody uszkodzone , z niewielkimi usterkami ale stosunkowo młode będą droższe niż te, po poważnym wypadku. Równie ważnymi kwestiami przy wycenie jest rocznik, marka i model auta. Nowsze samochody zawsze są bardziej cenne niż stare auta. Jeśli auto jest poważnie uszkodzone stacja demontażu indywidualnie ustala cenę. To dotyczy także samochodów stosunkowo młodych, wówczas wycena także jest indywidualna.

Jeśli nasz samochód jest stary i cena za niego jest uzależniona od ceny złomu to pamiętajmy że ceny złomu bardzo często się zmieniają. Wycena jest wówczas aktualna w chwili wyceny. Jeśli zdecydujemy się na złomowanie za tydzień lub za miesiąc zapytajmy o aktualną wycenę auta, żebyśmy nie czuli się zaskoczeni aktualną ceną. Oczywiście może się zdarzyć że cena wzrośnie i wtedy jesteśmy zadowoleni… ale jeśli spadnie poczujemy się zawiedzeni.

ile dostanę za złomowanie samochodu jaka kwota za oddanie szrot

Jaką kwotę dostanę za kompletny samochód w auto szrocie?

Te kwestie dotyczą oczywiście samochodów kompletnych, to znaczy takich, z których właściciel nic nie wykręcił. Zwracajmy uwagę żeby samochód oddawany do kasacji był kompletny bo tylko wówczas możemy dostać dobrą cenę za nasze auto.

Często źle nam się kojarzy oddanie auta na szrot bo to dla naszego samochodu koniec żywota. Jednak decyzja o kasacji, często jest najrozsądniejszym rozwiązaniem bo jeśli nasz samochód jest stary, uległ wypadkowi lub kolizji, koszty eksploatacji ciągle rosną, wymaga ciągłych napraw a nasz budżet nie jest z gumy. Sprzedaż nie zawsze jest możliwa gdyż znalezienie kupca na auto w dyskusyjnym stanie technicznym nie należy do prostych zadań. Wówczas wizyta w stacji demontażu staje się najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Kiedy rozważać kwestię złomowania pojazdu?

Kwestię złomowania samochodu warto rozważyć, gdy kończy się polisa ubezpieczeniowa, kiedy trzeba wykupić nowe i droższe OC, często jest to impuls do rozważenia złomowania starego auta.

Stacja demontażu Renomet Recykling to profesjonalny szrot, który umożliwia złomowanie samochodów i jednośladów w konkurencyjnych cenach. Profesjonalnie wyceniamy pojazdy. Osoby zainteresowane skorzystaniem ze złomowania, lub nabycia dobrej jakości używanych części do samochodów, zapraszamy do kontaktu.

Chcesz zezłomować pojazd? Zrób to z nami!