Stacja demontażu Renomet Recykling

Stacja demontażu pojazdów

Stacja demontażu Renomet Recykling

Właściciele samochodów mają nie tylko przywileje związane z posiadaniem samochodu ale również obowiązki o których czasem się zapomina. Posiadając auto przez kilka, kilkanaście lat trzeba pamiętać że przychodzi moment kiedy korzyści z posiadania auta topnieją a problemy rosną.  Stary samochód można sprzedać i tu powstaje kwestia ZA ILE ? Można też oddać do kasacji [złomowania]. Stacja demontażu też zapłaci za auto , więc na dobrą sprawę — sprzedaż czy złomowanie jest decyzją właściciela auta, ceny za auto i znalezienia potencjalnego nabywcy. Renomet  Recykling zawsze jest zainteresowany każdym autem niezależnie od jego stanu technicznego.

Demontaż pojazdu jest jedynym rozsądnym sposobem jego utylizacji. Mogą go wykonywać tylko stacje demontażu które mają odpowiednie zezwolenia. Właściciel auta, żeby uzyskać zaświadczenie do wyrejestrowania powinien przekazać go do stacji demontażu. Sam nie może go zdemontować, bo demontaż pojazdów poza wyspecjalizowanymi stacjami, posiadającymi odpowiednie zezwolenia, jest nielegalny. Demontować pojazdy mogą jedynie stacje demontażu, które posiadają odpowiednie zezwolenie.

Stacja demontażu działająca legalnie musi posiadać decyzję Marszałka województwa by wystawić właścicielowi zaświadczenie o demontażu pojazdu. Właściciel samochodu ma 30 dni na wyrejestrowanie gdyż po przekroczeniu tego terminu naraża się na sankcje

Renomet recykling – demontaż pojazdów

Renomet Recykling działa od 2003roku, od 2006 prowadzi stację demontażu. Wszystkie aspekty naszej działalności są zgodne z przepisami polskimi i unijnymi. Działamy na podstawie ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Posiadamy także zezwolenie Marszałka województwa Świętokrzyskiego na naszą działalność. Wystawiamy zaświadczenia do wyrejestrowania w wydziale komunikacji. Przywozimy także auta do naszej stacji demontażu dla naszych klientów. Sprzedajemy używane części zamienne stacjonarnie w naszej siedzibie i przez Internet. Nasi pracownicy udzielają wszelkich informacji o kasacji aut, niezbędnych dokumentach potrzebnych przy złomowaniu samochodu, późniejszej procedurze wyrejestrowania auta, dostępności części i wielu innych aspektów związanych z naszą działalnością.

Zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie podzielimy się z Wami naszą wiedzą o złomowaniu samochodów czy sprzedaży używanych części do aut. Znajdziecie tu także dużo przydatnych informacji i ciekawostek z zakresu motoryzacji. Zachęcamy do lektury naszego bloga

Chcesz zezłomować pojazd? Zrób to z nami!